Cross Country 9 (Grevenmacher)

Sunday, March 9th, 2003

Results of CAD athletes

Location: Grevenmacher (LUX)


Ludiques 550 m
    3107  LANSER Mike

Benjamins 900 m
1   2788  HAUPERT Cédric
56  3123  GIHAUT Maxim

Benjamines 900 m
25  2504  PLEIMLING Isabeau

Débutants 1100 m
4    922  GANG Raphael       4:22   
12  2759  HAUPERT Raoul      4:39
13  1171  DE ALMEIDA Steve   4:40
14  1173  LEHMEIER Eric      4:44
43  2160  MERTZ Thierry      6:47
44  1470  KAUFMANN Bob       6:52
45   923  POVEROMO Cedric    
46  1472  KLOSEN Jordy     
49  2861  WANDIVINIT Ben

Scolaires masc. 1750 m
12    26  CHARLET Wesley     6:22
13  2207  NICHOLA Gilles     6:23
14  2221  FISCHER Tom        6:35
53  1488  SCHNADT Kevin      

Scolaires fem. 1750 m
2   2114  WANDREY Tina       6:32
4   2274  BRAUN Xénia        6:47
8    116  WALLENBORN Julie   7:02
18   793  CALISTI Noémie     7:25
21    28  BELLAGAMBA Nadia   7:34
24  2164  FLIES Anne         7:39

Minimes masc. 2950 m
28   912  REIFFERS Bob      12:16

Minimes fem. 2700 m
6   1492  JANSÄKER Caroline  9:57
7   1493  JANSÄKER Emilie   10:06
9    842  VANOLI Laura      10:12
16   843  LOGELIN Lynn      10:50
17  2169  KAUFFMANN Jil     10:51
19  2103  RISCHARD Laura
    11:14
21  1185  KELLEN Vera       11:22
22  2786  WOLAK Steffi      11:26
23   422  KUFFER Liz        11:46
25   881  BIERLAIR Mandy    12:10

Cadets 4500 m
10  1203  TINTINGER Eric    15:51
14   140  STEFFEN Yves      16:27
16  1150  GOERGEN Gilles    16:29
21  3099  KRAUS Marc        19:48

Cadettes 2950 m
5   2313  WOLAK Romy        11:48
6   2679  ANISET Joyce      11:55
9   2501  BRAUN Séverine    12:33
10   665  FISCHER Mai       12:57
11   713  FISCHER Anne      14:51

Juniors masc. 6550 m
6    168  KAUTH Christian   23:53
7    801  VANOLI Max        28:19

Juniors fém. 4500 m
3    949  LOGELIN Anne      
5    916  THEIN Yasmine
7    406  OLIVER Kayleigh

Espoirs masc. 7750 m
8    893  KREMER Claude     35:41

Espoirs fem. 4240 m
4    155  THILL Marion      
5   1489  STREFF Anouk
6    226  DEBRA Tessy
7    163  FIORESE Laure

Seniors masc. 10150 m
14   102  RECKEN Albert     32:12
17  2922  FOX David         33:25

Seniors fem. 5700 m
6      6  BAUSCH Monique    
7    100  LORSCHE Josée
10    45  PETRE Fernande
14   104  REDING Marie-Anne
16   501  CHELIUS Diane


last update: 22.03.2003
by Marie Gang and Jean-Claude Wallenborn